Välkommen

Här hittar du information om klubben, om vad vi tränar och vad budo är. Kalmar är en Budoklubb som tränar traditionell Budo. Vi har Aikido, Iaido, Judo, Ju-jutsu och Karate på schemat. Klubben är en av landets äldsta och har funnits sedan 1965.

Börja träna hos oss och lär dig Budo, ett sätt att leva. Hoppas att du hittar det du söker, annars går det bra att skicka e-post till oss, du hittar kontaktuppgifter här.

Medlemsregister

Registrera gärna era uppgifter
(nya eller ändrade) till vårt medlemsregister nedan.

Gå in på rätt länk och följ instruktionerna som finns där.
Skicka in, sen är det klart.

Aikido

Iaido

Judo

Ju-jutsu

Karate

Kontakt

Kalmar Budoklubb
Smålandsgatan 21
392 34 Kalmar

Våra mailadresser:

Vid frågor om Aikido:

aikido@kalmarbudoklubb.com

Eller ring:
Mårten Holmberg 070-585 41 82

 

Vid frågor om Iaido: 

iaido@kalmarbudoklubb.com

Eller ring:
Matti Pajaujis 070-969 85 41

 

Vid frågor om Judo:

judo@kalmarbudoklubb.com

Eller ring:
Viktor Almqvist  076-1455236

Vid frågor om Ju-Jutsu:

jujutsu@kalmarbudoklubb.com

Eller ring/sms:a
Henrik Andersson, 070-524 87 68

 

Vid frågor om Karate:

karate@kalmarbudoklubb.com

Eller ring:
Sensei Tony Borgebäck 073-992 90 30

Karatens medlemssida på Facebookhttps://www.facebook.com/groups/480651595350596/

 

 

Postgiro:

Vid inbetalning till klubben som medlemsavgift eller lägeravgift, använd vårt Postgironummer: 67 68 97 – 2

Vid inbetalningar märk PG med namn, adress,stil och personnummer

 

Organisationsnummer: 832400-6389

 

Ordförande Kalmar Budoklubb:

Daniel Lindeson
daniell@kalmarbudoklubb.com

Maila till:

kalmarbudoklubb@kalmarbudoklubb.com vid allmänna frågor