Välkommen

Här hittar du information om klubben, om vad vi tränar och vad budo är. Kalmar är en Budoklubb som tränar traditionell Budo. Vi har Aikido, Iaido, Judo, Ju-jutsu och Karate på schemat. Klubben är en av landets äldsta och har funnits sedan 1965.

Börja träna hos oss och lär dig Budo, ett sätt att leva. Hoppas att du hittar det du söker, annars går det bra att skicka e-post till oss, du hittar kontaktuppgifter här.

Medlemsregister

Registrera gärna era uppgifter
(nya eller ändrade) till vårt medlemsregister nedan.

Gå in på rätt länk och följ instruktionerna som finns där.
Skicka in, sen är det klart.

Aikido

Iaido

Judo

Ju-jutsu

Karate

Välkomstmässa för nya Kalmarstudenter

Idag 211014 höll Linnéuniversitetets studentkår en välkomstmässa för nya studenter i Kalmar, för att visa upp bl a olika företag och föreningar. Kalmar Budoklubb representerades av Petra, Ola och Rickard som gjorde reklam för klubbens fem idrotter. Vi delade nog ut mer än 150 broschyrer. Förhoppningsvis vill några börja träna hos oss. På bilden syns Ola och Rickard. Petra tog bilden.

Ola och Rickard på Linnéuniversitetet